Smaltované nádrže

Nadzemní šroubované nádrže montované z ocelových plechů ošetřených smaltovanou povrchovou ochranou vyrábí společnost WITKOWITZ již od roku 1966. Ve výrobě a kompletní instalaci smaltovaných šroubovaných nádrží patříme k nejlepším. Smaltované nádrže prokazují vysokou odolnost vůči chemikáliím a klimatickým podmínkám.

Hl. Smalt-Jedlicze.jpg

Nadzemní smaltované nádrže

Konstrukce ocelové nádrže je opatřena ochranným smaltovaným povlakem, který chrání kov celistvou sklovitou vrstvou před agresivním působením skladovaných látek. Při návrhu ocelové nádrže se snažíme zohlednit individuální požadavky zákazníka, aby zvolené provedení nádrže co nejlépe odpovídalo jeho potřebám a podmínkám provozu.  

Technologie smaltování

Smalt je celistvý, hladký a lesklý povlak křemičitého skla natavený v tenké vrstvě celoplošně a oboustranně na plech. Nadzemní smaltované nádrže jsou vyráběny v naší společnosti od roku 1966.

Smaltování nádrží

Smaltování je forma protikorozní ochrany kovů. Jeho ochranná funkce spočívá ve vytvoření nepropustné celistvé vrstvy, která izoluje kov od agresivního prostředí. Smaltované nádrže tak prokazují vysokou odolnost proti klimatickým podmínkám a vysokou chemickou odolnost proti vlivům skladovaných hmot. Smaltovaný povlak je vytvořen nástřikem prášku z křemičitého skla na plech a vypálením v peci při teplotě vyšší než 800 °C, což vytvoří sklovitou, vysoce odolnou vrstvu.

Nádrže jsou tvořeny dvěma vrstvami smaltu. Díky tomu mají naše smaltované nádrže nejvyšší stupeň antikorozní ochrany a nadstandartní životnost. Nabízíme vysoce chemicky odolný smalt i smalt určený pro styk s pitnou vodou a potravinami.

Zdravotní nezávadnost je deklarována atesty provedenými akreditovanou laboratoří. K zajištění jakosti vyráběných výrobků máme zavedený systém jakosti dle ISO 9001 certifikovaný společností RW TŰV.

Výhody smaltovaných nádrží

 • vynikající antikorozní vlastnosti smaltu
 • prověřená dlouholetá životnost nádrží
 • vysoká otěruvzdornost a chemická odolnost
 • variabilita konstrukčního řešení
 • rychlá realizace stavby
 • malá zastavěná plocha a nízká hmotnost

Máme dlouholeté zkušenosti s instalacemi po celém světě i v extrémních podmínkách. Díky tomu umíme k požadavkům každého zákazníka přistupovat individuálně.

Využití

Smaltované nádrže a sila mají široké využití v průmyslu, zemědělství a vodohospodářství jako nádrže na sypké a kapalné materiály.

staž. sypký.jpg

Sypké materiály

Realizujeme výrobní řadu nádrží na sypké materiály

Více
staž. kapalné.jpg

Kapalné materiály

Realizujeme výrobní řadu nádrží na kapalné materiály

Více
staž. zemědělství.jpg

Zemědělství

Realizujeme výrobní řadu nádrží pro zemědšlství

Více
staž. vodohospo.jpeg

Vodohospodářství

Realizujeme výrobní řadu nádrží pro vodohospodářství

Více

Revize a rekonstrukce

Jsme pokračovatelem originálního výrobce nádrží Vítkovice a jsme tak schopni zajistit jakékoliv rekonstrukce původních nádrží.

Opravy starých nádrží Vítkovice

Podle naší výrobní projektové dokumentace původních nádrží dokážeme zajistit bezpečnost prováděných prací a stanovit vhodnost prováděného záměru rekonstrukce. Jako tradiční výrobce smaltovaných nádrží nabízíme službu provedení revizí stávajících nádrží a posouzení jejich aktuálního technického stavu ve vztahu k jejich dalšímu použití jak z hlediska druhu kapalné látky, tak z hlediska očekávané další životnosti.

Revize

 • hodnocení aktuálního technického stavu nádrže
 • informace o předpokládané životnosti nádrže
 • posouzení možností a návrh dalšího využití nádrže
 • doporučení vhodnosti pro skladování daného média
 • kompletní rekonstrukce

 

Na základě mnohaletých zkušeností navrhneme to nejlepší řešení na provedení případné opravy či rekonstrukce, které prodlouží životnost nádrží.

Ukázky z našich referencí smaltovaných nádrží

Více než 50 let vyrábíme a dodáváme nádrže do celého světa. Díky tomu se pyšníme bohatými referencemi a naše nádrže jsou viditelné téměř na všech kontinentech.

Kontaktní formulář

Prosím, specifikujte povahu poptávky.
Ozveme se vám pro upřesnění detailů a dostupných možností.

* Povinný údaj
Odesláním formuláře souhlasíte s Ochranou osobních údajů.

Certifikáty

Filtrovat podle jazyka