Seriál z montáže: "Má první montáž měla trvat tři týdny. Odjížděl jsem po třech měsících z ruské pustiny"

16/07/2021

Cesta Radka Hlavičky ve WITKOWITZ ENVI začala v roce 1994, dnes je vedoucím montáží a realizací. Tento sympatický pohodář je mimo práci pořádným metalistou, se svými dětmi (17 a 22 let) objíždí rockové festivaly. Rodina bydlí v Havířově. Žije hokejem, cyklistikou, lyžováním.

Působíte ve firmě 27 let, jak čerpáte z těchto zkušeností při vedení realizací? 

Když jsem přišel do Vítkovic po vojně, prošel jsem si nejprve výrobou, dílnou, 5-6 let jsem pak jezdil na montáže, než se mě mistr zeptal, jestli nechci dělat šéfmontéra. Hodili mě tehdy do vody a řekli „plavej“. Tak jsem plaval. Než si vychováte dobrého šéfmontéra, trvá to minimálně 6-7 let. Dnes z toho těžím při vedení realizací. Naučilo mě to hodně, například jednat s lidmi.

Pamatujete si na svou první zahraniční montáž?

To mi bylo nějakých 22 let, jeli jsme tehdy do Ruska, Staryj Oskol u Vodoněž. Stavěli jsme šest nádrží v lomu na křídu pro továrnu na výrobu léčiv. Práce měla trvat tři týdny, odjížděli jsme ale po dvou a půl měsících. A já byl tehdy mladý kluk, poprvé na montáži ve světě. Nebyly žádné mobily, mohli jsme si zavolat jen od místního náčelníka. Dorazili jsme v letních věcech a vraceli jsme se v zimě. Spali jsme v buňkách. Jednou za týden nás vyvezli autobusem do města. Vzpomněl jsem si na Slavnosti sněženek: „To je dost tati, žes nás taky jednou vyvez.“ (smích)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace