Seriál z montáže: "Na svém úvodním výjezdu jsem byl jako Alenka v říši divů"

18/08/2021

Ve WITKOWITZ ENVI pracuje na pozici realizátora. Karel Kulčar nastoupil v roce 2013. Tišší, přátelský pracovník má v oblibě turistiku, fotbal a futsal. Bydlí s manželkou v Ostravě-Porubě a loni se mu narodila dcera.

Popsal byste svůj nejsilnější zážitek z realizace?

Na začátku jsem si prošel kolečkem výroba – montáž. Podle mě by si tím měl projít každý, než půjde k realizacím. Když jsem jel poprvé na rekon-strukci čistírny odpadních vod v Babicích, byl jsem jako Alenka v říši divů. S kolegou Rosťou, který mě zaučoval, jsme čistili nádrž od kalové vody a měnili membrány. Provádíte to všechno v kalové vodě… no, popsal bych to slovy “dva fekalisté”. (smích) Takový zážitek mi asi nejvíc utkvěl v paměti.

Co vás na práci těší nejvíce?

Se všemi se shodneme, že ta práce je různorodá. Musíte si zjistit informace, zajistit kamion a podobně. Nesedíte jen v kanceláři, můžete lítat dolů na výrobu, po stavbě… je to rozmanité, a to se mi na práci líbí.

Jak trávíte volný čas?

Mám dceru – rok a dva měsíce. To je teď můj největší koníček. Jinak jsem dlouho hrával fotbal, futsal, sem tam se jdu proběhnout, žiju turistikou. V horách si nejvíc pročistím hlavu.