Seriál z oddělení kontroly kvality: paní Alena slaví 40leté pracovní výročí.

01/12/2022

Hned po absolvování strojní průmyslovky nastoupila do tehdejšího vítkovického závodu 6 Alena Vodičková. Od té doby se stará o kvalitu kusových nádrží a technologických celků. Letos si připomíná 40leté pracovní výročí.

Jste kontrolorem kvality, co si pod tím máme představit?
Ano, po celou dobu tady působím jako kontrolor kvality. Odbor Kvality zajišťuje kontrolu jak kusových nádrží, tak i technologických celků. Provádím vstupní, mezioperační výstupní kontrolu. V posledních letech zpracovávám technicko-jakostní dokumentaci k našim zakázkám.

Kdy máte z práce největší radost?

Když mám kompletně zpracovanou jakostní dokumentaci k zakázce a provedenou 100procentní kontrolu výrobků. A taky, když mám tým, na který se můžu kdykoliv spolehnout. A ten mám. Nejvíce jsem v kontaktu s lidmi z výroby, nákupu, realizace a technologie.

Vnímáte firemní kulturu jako podstatnou součást profesního působení?
Rozhodně. Musím říct, že od nástupu nového vedení se změnila k lepšímu jak firemní kultura, tak i strategie fir- my. Výroba je více zaměřena na ekologii, to považuji za správný krok.

Ví se o vás, že ráda čtete...

Nejen to. Když mám čas, věnuji se rodině a procházkám se psem. Mezi mé záliby patří i korálkování, návštěva divadel, kin a také ta četba dobré knihy.