Seriál z oddělení kontroly kvality: "Ráda pracuji v kolektivu milých a přátelských lidí."

01/12/2022

„Změn bylo za ty roky hodně,“ hodnotí své bezmála čtyři profesní dekády Anna Wolková, technik kontroly kvality. Stejně jako dřív,
i dnes si váží skvělých kolegů, na které se může kdykoli obrátit.

Řekněte nám něco o těch změnách prosím.

Ve firmě pracuji již 39 let, nastoupila jsem po maturitě v roce 1983. Za ty roky se firma proměnila opravdu hodně, jak v technologiích a produktech, tak ve vedení. Osobně pracuji stále na stejné pozici, ale dříve jsem se pohybovala hlavně na „dílně“, zároveň bylo méně dokumentace než dnes. Pokud jde o WITKOWITZ ENVI, změny jsou podstatné – firma dnes reaguje na poptávku zákazníků a rozšiřuje sortiment z jednoduchých smaltovaných nádrží na technologické celky a nádrže i s jinou povrchovou úpravou než smalt (komaxit, nerez).

Jak na své začátky vzpomínáte?

Vzpomínám na to moc ráda, mám štěstí na dobré kolegy i vedoucí. Musím říct, že kdykoliv potřebuji poradit, mohu se obrátit na své spolupracovníky napříč všemi odděleními celé společnosti. Pracuji v kolektivu milých a přátelských lidí, s kterými si ráda povídám a zasměji se, to mě těší.

Čemu se v práci konkrétně věnujete?

Provádím vstupní, mezioperační a výstupní kontrolu výrobků, zpracovávám jakostně-technickou dokumentaci pro naše zákazníky. Mým úkolem je zajistit, aby z naší společnosti odcházely k zákazníkovi výrobky v co nejlepší kvalitě. Proto velmi úzce spolupracuji s výrobou, nákupem a realizací. Jsem ráda, když je zakázka úspěš- ně předána zákazníkovi. Naše výrobky můžeme vidět po celém světě.

Na závěr klasická otázka: Jak trávíte volný čas?

Mým největším koníčkem je má rodina. Mé tři vnučky mě vždy dokážou pobavit a rozesmát. Škoda, že na ně nemám více času. Ráda čtu a chodím na výlety.