WITKOWITZ ENVI navázalo spolupráci s VŠB – Technickou univerzitou Ostrava

09/08/2021

Spolupráce se studenty univerzit je pro řadu průmyslových firem klíčovou záležitostí. I WITKOWITZ ENVI vnímá důležitost propojení studentů s odbornou praxí. V rámci kooperace s akademickou půdou podepsala ostravská výrobně-inženýringová společnost v pondělí 26.7.2021 partnerskou smlouvu s Fakultou stavební VŠB –⁠ Technické univerzity Ostrava.

Partnerství si klade za cíl nejen oslovit nadcházející projektanty, konstruktéry a statiky technické univerzity, ve kterých může vzbudit povědomí a zájem o práci ve WITKOWITZ ENVI. “Cílem je také navázat na rozvoj vzdělávání –⁠ například tím, že naši zkušení technici budou se studenty sdílet řešené případy v rámci odborných přednášek,” komentuje spolupráci generální ředitel WITKOWITZ ENVI Adam Liška se slovy, že už nyní měli studenti možnost využít spolupráce s firmou.

“Dáváme jim možnost psát pro nás bakalářské a diplomové práce, a také chceme nabízet odborné stáže pro studenty či možnost práce na částečný úvazek doktorandům, jako jsme to úspěšně nabídli i v tomto roce,” dodává Adam Liška. Pro studenty univerzity jde o skvělou příležitost, jak uplatnit své vědomosti v praxi a nasbírat potřebné zkušenosti.

Pro řadu nastávajících absolventů fakulty je také výběr prakticky zaměřené bakalářské či diplomové práce odrazovým můstkem k vysněné profesi ve firmě. “Vážíme si dosavadní spolupráce s odborníky z fakulty stavební, kteří společně s námi řešili v posledních měsících těžké případy a potvrdila se nám zde správná myšlenka spojení akademické vzdělanosti s odbornou praxí,” zakončuje Adam Liška. 

V blízké době se firma uchyluje k navázání spolupráce také s Hornicko-geologickou fakultou a Fakultou strojní.

WITKOWITZ ENVI je ostravskou výrobně-inženýringovou společností ze skupiny WITKOWITZ navazující na tradici moravskoslezského průmyslu a vyvíjející inovativní technologie šetrné pro budoucnost. Jejich hlavním zaměřením je zpracování bioplynu a biometanu v rámci výroby a aplikace technologických celků - bioplynových stanic. Mimo to se společnost zaměřuje na čistírny odpadních vod, sklady kapalných minerálních hnojiv a kusové nádrže např. pro průmysl či pro pitnou vodu. To vše zhotovuje od projektu a výroby přes realizaci a montáž až po následné revize a rekonstrukce.

VŠB - Technická univerzita Ostrava vznikla před více než 170 lety a jejím cílem je propojovat technické, ekonomické, přírodovědné a umělecké obory v moderních studijních programech, které reagují na současné světové problémy. Realizuje základní i aplikovaný výzkum a dlouhodobě spolupracuje s průmyslem i řadou tuzemských a zahraničních univerzit.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace